SETLERiMiZ
 
Forum

 
ALIŞVERİŞ SEPETİ
0 ürün var.
 

SMMM Sınavı Konuları

 SINAVDA EN İNCE NOKTALAR...

SMMMSİNAVİ.COM  TARAFINDAN HAZIRLANMIŞ

SINAVDAKİ DERSLERİN İNCE NOKTALARI

* SMMM YETERLİLİK SINAVI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ!!!

 

- Finansal Muhasebe :  Finansal Muhasebe sorularında her soru eşit puandadır. Düşünüldüğü gibi gelir tablosu yada bilançosu tutmayan kazanamaz diye bir şey söz konusu değildir. Bunları yapmazsanız en fazla  35 puan kaybedersiniz. Önemli olan yevmiye maddelerini doğru yapmaktır.SMMMSİNAVİ.COM olarak eğitim setlerimizde sınavlarda puan hangi bölümde yüksekse bu konulara ağırlık eğitim verilerek stajyerlerin yüksek puan almaları sağlanmaktadır.

 

- Finansal Tablolar Analizi : Analiz dersi yorum kabiliyetinize kalmıştır.Yorumlarda mümkün olduğunca kesin sonuç bildiren cümlelerden uzak durunuz. Olabilir, olması muhtemeldir gibi kelimeler kullanmanız yararınıza olacaktır.Finansal tablolar analizi Kasım sınavından sonra aşırı bir değişiklik gösterdi. Komisyon değişti. Komisyon değişmesi soru tarzınıda aynı zamanda değiştirdi.SMMMSİNAVİ.COM olarak bu tür ince ve hassas noktalara dikkat ederek sınav mantığı ile setlerimizde eşdeğer olarak güncellenmektedir.

 

 

- Mali Denetim :  Denetim dersi yorum kalitesine dayanan bir dersdir. Dersdeki ince detaylar bu dersi geçmek için çok önemli rol oynar.

- Maliyet Muhasebesi : Maliyette önemli olan bol soru çözmek. Çünkü sorularda bir ince nokta bütün soruyu etkiliyor. Örneğin, kasım sınavının 1.sorusundaki teknik kapasitemi dikkate alınacaktı yoksa fiili kapasitemi sorusunun yanıtı çok kolay bir soruyu içinden çıkılmaz hale getiriyor. Bu yüzden çalıştığınız kaynak burda çok önemli. SMMMSİNAVİ.COM olarak her sene farklılık gösteren maliyet muhasebesi sorularını en ince detayına kadar inceler ve bu inceleme sonucu kendini güncellemektedir.

 

- Vergi Hukuku : Bu dersin sorularını yanıtlarken mümkün olduğunda basit cümlelerden uzak durun. Kanundaki kelimelerle ifade etmeye çalışın. Örneğin araba yerine binek otomobil, indirim yerine iskonto,kdv kanunu yerine 3065 sayılı KDV Kanunu v.b gibi kelimeler kullanınız. Vergi hukuku zor bir ders görünmesine rağmen aslında meslek mensupları için en kolay dersdir. Fakat bildiğinizi doğru ifade etmeniz gerekmektedir.SMMMSINAVI.COM olarak setlerimizde bu konuya özellikle dikkat etmekteyiz. Bu dersde kullanacağınız teknik terimler olumlu etki yapmaktadır. Sınav hangi sorulara ne tarzda cevap yazılacağı SMMMSİNAVİ.COM eğitim setimizde mevcuttur.

 

- Temel Hukuk :  Ağırlık ticari hukuk üzerine sorular gelmektedir. Soruları cevaplarken kullanacağınız kelime ve yorum tarzları setimizin içerisinde anlatılmıştır.

 

- Meslek Hukuku : 3568 sayılı meslek kanununu mecburen ezberleyeceksiniz.Yeni meslek yasamızdaki değişiklik içeren kanunda çok önemli.Kesinlikle bu değişikliklerden de soru gelecektir. Genel soru kalıpları aynıdır.SMMMSİNAVİ.COM olarak eğitim setlerimizin tümünde güncellemeler yapılmış olup,gönül rahatlığı ile sınava başka hiç bir kaynağa gerek olmadan sınavlarınıza hazırlanabilirsiniz.

 

VE HER DERS HAKKINDA ÇOK İNCE PÜF NOKTALAR ,UNUTMAYIN ; SORULARIN CEVAPLARI KADAR KELİME VE YAZMA AYRINTILARIDA PUAN KAZANDIRIR…